Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Siedziba

Zakład Koreanistyki Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się przy ulicy Hożej 69, w samym sercu stolicy. Od Dworca Centralnego dzieli go jedynie krótki, pięciominutowy spacer, a dzięki gęstej sieci komunikacji miejskiej – autobusów, tramwajów i metra – łatwo można stąd dotrzeć w niemal każdy rejon Warszawy. W bezpośrednim sąsiedztwie mieści się wiele miejsc sprzyjających integracji – restauracje, kawiarnie i kluby, co tworzy przyjazne warunki zarówno do nauki, jak i życia studenckiego.

Sam budynek ma także ciekawą przeszłość. Zaprojektował go architekt Piotr Fedders (1868-1936), a prace budowlane ruszyły w 1913 roku z przeznaczeniem na Instytut Fizyki Cesarskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Architektura obiekt utrzymana jest w klasycznym stylu, z charakterystycznym portalem inspirowanym greckimi wzorcami. Przed końcem 1913 roku konstrukcja została wprawdzie zadaszona, lecz końcowe prace przerwał wybuch I wojny światowej. Budowę zakończono dopiero po wojnie, w 1921 roku, i od tego czasu mieścił się tam Instytut Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Na przestrzeni lat budynek był rozbudowywany i modernizowany, m.in. przy wsparciu Fundacji Rockefellera. To właśnie tutaj powstała pierwsza w Polsce sieć komputerowa z dostępem do internetu. W 2011 roku Europejskie Towarzystwo Fizyczne przyznało temu miejscu status historycznego punktu rozwoju fizyki. Obecnie swoją siedzibę ma tu Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Budynek przy ul. Hożej 69 jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Przed wejściem znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich. Na klatce schodowej, tuż za głównym wejściem, zamontowano platformę dla wózków. W budynku znajduje się także winda, którą można dojechać na wszystkie piętra.